Sportaši i treneri

Najuspješnija sportašica

1993.- Kumar – Sršen Vanesa – Odbojkaški. klub «Istarska banka» Pula
1994.- Lenđel Nevena – Atletski klub «Istra» Pula
1995.- Kumar – Sršen Vanesa – Odbojkaški klub «Istarska banka» Pula
1996.- Lenđel Nevena – Atletski klub «Istra» Pula
1997.- Percan Sonja – Odbojkaški klub «Istarska banka» Pula
1998.- Lenđel Nevena- Atletski klub «Istra» Pula
1999. – Siscovich Ingrid- Odbojkaški klub «Istarska banka» Pula
2000. – Lenđel Nevena – Atletski klub «Istra» Pula
2001. – Lenđel Nevena – Atletski klub «Istra» Pula
2002. – Barbić Gea – Jedriličarski klub «Vega» Pula
2003. – Barbić Gea – Jedriličarski klub «Vega» Pula
2004. – Vuković Jelena – Društvo tjelesnih invalida «Istra» Pula
2005. – Liović Marijana – Kuglački klub «Istra» Poreč
2006. – Belušić Barbara – Sportsko društvo «Albona» Labin
2007. – Belušić Barbara – Sportsko društvo «Albona» Labin
2008. – Petronijević Mateja – Jedriličarski klub “Uljanik Plovidba” Pula
2009. – Liović Marijana – Kuglački klub “Istra” Poreč
2010. – Liović Marijana – Kuglački klub “Istra” Poreč
2011. – Vilić Sara – Triatlon klub “Pula” Pula
2012. – Liović Marijana – Kuglački klub “Istra” Poreč
2013. – Ikić Lea – Ronilački sportski klub “Mladost” Medulin
2014. – Liović Marijana – Ženski kuglački klub “Istra” Poreč
2015. – Ravnić Gašparini Nataša – Ženski kuglački klub “Istra” Poreč
2016. – Ravnić Gašparini Nataša – Ženski kuglački klub “Istra” Poreč
2017. – Nives Jelovica – Ženski boćarski klub “Labin” Labin
2018. – Nives Jelovica – Ženski boćarski klub “Labin” Labin

Najuspješniji sportaš

1993. – Sabljić Velimir – Boksački klub «Pula» Pula
1994. – Kliba Dario – Jedriličarski klub «Uljanik» Pula
1995. – Kliba Dario – Jedriličarski klub «Uljanik» Pula
1996. – Drviš Stipe – Boksački klub «Pula»
1997. – Drviš Stipe – Boksački klub «Pula»
1998. – Guštin Alen – Boćarski klub «Istra» Poreč
1999. – Guštin Alen – Boćarski klub «Istra» Poreč
2000. – Ivančić Valter – Boćarski klub «Istra» Poreč
2001. – Galešić Zelg – Taekwondo klub «Istra» Pula
2002. – Galešić Zelg – Taekwondo klub «Istra» Pula
2003. – Guštin Alen – Boćarski klub «Istra» Poreč
2004. – Vukotić Miloš – Judo klub «Istarski borac» Pula
2005. – Guštin Alen – Boćarski klub «Istra» Poreč
2006. – Puniš Dražen – Boćarski klub «Istra» Poreč
2007. – Miholjević Hrvoje – Biciklistički klub «Loborika» Loborika
i Puniš Dražen – Boćarski klub «Istra» Poreč
2008. – Islambašić Damir – Judo klub “Istarski borac” Pula
2009. – Santoro Gianfranco – Boćarski klub “TRIO” Buzet
2010. – Santoro Gianfranco – Boćarski klub “TRIO” Buzet
2011. – Mišković Boris – Kickboxing klub “Budokai” Rovinj
2012. – Čorić Teo – Rukometni klub “Poreč” Poreč
2013. – Darijan Živolić – Boćarski klub “Istra” Poreč
2014. – Giovanni Cernogoraz – Streljačko društvo “Gusar” Novigrad
2015. – Giovanni Cernogoraz – Streljačko društvo “Gusar” Novigrad
2016. – Giovanni Cernogoraz – Streljačko društvo “Gusar” Novigrad
2017. – Dominik Družeta – Judo klub “Istarski borac” Pula
2018.- Blašković Bruno – Plivački klub “Pula” Pula

Ženska sportska nada

1999. – Ostojić Ana – Šahovski klub «Pula» Pula
2000. – Hohnjec Stefany – Klub ritm. sport. gimnastike «Poreč»
2001. – Petronijević Mateja – Jedriličar. klub «Uljanik Plovidba» Pula
2002. – Trišić Anja – Plivački klub «Arena» Pula
2003. – Ganić Tajana – Jedriličarski klub «Vega» Pula
2004. – Ikić Mateja – Odbojk. klub «Pula Nova banka» Pula
2005. – Ambruš Sara – Plivački klub «Arena» Pula
2006. – Mrdeža Tereza – Tenis klub «PRO 2000» Poreč
2007. – Ganić Tajana – Jedriličarski klub «Vega» Pula
2008. – Ganić Tajana – Jedriličarski klub “Vega” Pula
2009. – Švigir Valery – Plivački klub “Arena” Pula
2010. – Švigir Valery – Plivački klub “Arena” Pula
2011. – Miloš Tea – Triatlon klub “Pula” Pula
2012. – Miloš Tea – Triatlon klub “Pula” Pula
2013. – Dorina Srebrnjak – Stolnoteniski klub “Pula” Pula
2014. – Kaić Marina – Veslački klub “Medulin” Medulin
2015. – Kliba Lara – Judo klub “Istarski borac” Pula
2016. – Kliba Lara – Judo klub “Istarski borac” Pula
2017. – Kliba Lara – Judo klub “Istarski borac” Pula
2018. – Ania Išić – Atletski klub “Istra” Pula

Muška sportska nada

1999. – Stelko Ivan – Teniski klub »Laguna» Poreč
2000. – Stelko Ivan – Teniski klub «Laguna» Poreč
2001. – Cernogoraz Giovanni – Streljačko društvo «Gusar» Novigrad
2002. – Matika Filip – Jedriličarski klub «Vega» Pula
2003. – Matika Filip – Jedriličarski klub «Vega» Pula
2004. – Percan Goran – Boćarski klub «Uljanik» Pula
2005. – Percan Goran – Boćarski klub «Rakalj» Rakalj
2006. – Belić Luka – Tenis klub «Istraturist» Umag
2007. – Pereša Marko – Jedriličar. klub «Uljanik Plovidba» Pula
2008. – Matika Filip – Jedriličarski klub “Vega” Pula
2009. – Melon Alen – Atletski klub “Istra” Pula
2010. – Čorić Teo – Rukometni klub “Poreč” Poreč
2011. – Grubiša Matej – Judo klub “Istarski borac” Pula
2012. – Blašković Bruno – Plivački klub “Pula” Pula
2013. – Družeta Dominik – Judo klub “Istarski borac” Pula
2014. – Doblanović David – Plivački klub “Arena” Pula
2015. – Blašković Bruno – Plivački klub “Pula” Pula
2016. – Blašković Bruno – Plivački klub “Pula” Pula
2017. – Fabio Ipsa – Veslački klub “Istra” Pula
2018. – Luka Grgorinić – Triatlon klub “Pula” Pula

Najuspješnija sportašica s invaliditetom

1999. – Vuković Jelena – Društvo tjelesnih invalida «Istra» Pula
2000. – Ružnjak Mirjana – Atletski klub «Istra» Pula
2001. – Ružnjak Mirjana – Atletski klub «Istra» Pula
2002. – Ružnjak Mirjana – Atletski klub «Istra» Pula
2007. – Vuković Jelena – Atletski klub osoba s invaliditetom «Spektar» Pula
2008. – Vuković Jelena – Atletski klub osoba s invaliditetom “Spektar” Pula
2009. – Vuković Jelena – Atletski klub osoba s invaliditetom “Spektar” Pula
2010. – Ristoski Mikela – Atletski klub “Istra” Pula
2011. – Ristoski Mikela – Atletski klub “Medulin” Medulin
2012. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2013. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2014. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2015. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2016. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2017. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2018. – Ristoski Mikela – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin

Najuspješniji sportaš s invaliditetom

2007. – Turčinović Gracijano – Sportsko društvo paraplegičara Pula
2008. – Bajčinovci Ramon – Atletski klub “Istra” Pula
2009. – Jurada Mladen – Sportsko društvo paraplegičara Pula
2010. – Turčinović Gracijano – Sportsko društvo paraplegičara Pula
2011. – Jurada Mladen – Sportsko društvo paraplegičara Pula
2012. – Rađenović Boro – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2013. – Bošnjak Tomislav – Rukometni klub “Umag” Umag
2014. – Bošnjak Tomislav – Rukometni klub “Umag” Umag
2015. – Mladen Jurada – Streljačko društvo “Augustin Vivoda” Buzet
2016. – Miroslav Petković – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2017. – Miroslav Petković – Atletski klub osoba s invaliditetom “Medulin” Medulin
2018. – Tomislav Bošnjak – Rukometni klub “Umag” Umag

Najuspješniji trener

2003. – Červar Lino – Umag (rukomet)
2004. – Rojnić Danijel – Pula (stolni tenis)
2005. – Tadić Pero – Pula (boks)
2006. – Breščić Boris – Pula (odbojka)
2007. – Ilić Saša – Poreč (rukomet)
2008. – Martinčić Ivan – Pula (jedrenje)
2009. – Ilić Dean – Pula (judo)
2010. – Orbanić Elvis – Pula (veslanje)
2011. – Ilić Dean – Pula (judo)
2012. – Ilić Dean – Pula (judo)
2013. – Celija Milan – Marčana (boćanje)
2014. – Ilić Dean – Pula (judo)
2015. – Miodrag Stojaković – Poreč (odbojka)
2016. – Temim Danial – Atletski klub “Medulin” Medulin
2017. – Ilić Dean – Pula (judo)
2018. – Sirotić Mario – Buzet(rukomet)